Kategorie
Seria Aria - Włączniki i gniazda
Seria MINI - Włączniki i gniazda
Seria Aria - Włączniki z podświetleniem
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór gniazdek łazienkowych hermetycznych i bryzgoszczelnych. Elementy wyposażenia umieszczane w miejscach, gdzie będą narażone na kontakt z wodą, muszą mieć odpowiednie parametry. Dlatego w kuchniach i łazienkach powinno się stosować gniazdka hermetyczne, które chronią instalację elektryczną przed wilgocią.

Gniazda hermetyczne do łazienki

Gniazdko łazienkowe — jaki rodzaj wybrać i gdzie je zamontować?

Każde gniazdo do łazienki jest stale narażone na kontakt z wodą — nietrudno je zachlapać  podczas kąpieli czy mycia rąk. Także włączniki światła, które często montuje się obok gniazdek, muszą być przystosowane do obsługiwania mokrymi lub wilgotnymi dłońmi. Jest to niezwykle ważne dla bezpieczeństwa użytkowników, a także dla prawidłowego działania instalacji elektrycznej.

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór produktów, które zapewnią Ci bezpieczeństwo użytkowania. Należy do nich m.in. gniazdo hermetyczne Ospel czy Karlik. Ich charakterystyczną cechą jest klapka zabezpieczająca. Skutecznie powstrzymuje ona krople wody przed dostawaniem się do kontaktu elektrycznego. Gniazdka hermetyczne doskonale sprawdzają się w łazienkach, kuchniach, pralniach i wszędzie tam, gdzie panuje wysoka wilgotność.

Jednak nawet jeśli wyposażysz się w specjalne gniazdo do łazienki, nie zwalnia Cię to ze stosowania zasad bezpieczeństwa. Najważniejsza z nich mówi, że gniazdka i włączniki powinny znajdować się minimum 60 cm od „strefy mokrej”, czyli np. od wanny, umywalki czy prysznica.

Czym charakteryzuje się gniazdo łazienkowe?

Gniazdka do łazienki muszą być wyposażone w bolec uziemiający. Jest to niezbędne, ponieważ brak uziemienia stwarza ryzyko porażenia prądem osoby korzystającej z urządzeń łazienkowych – np. z pralki.

Wszystkie nasze produkty przeznaczone do montażu w mokrych pomieszczeniach, na przykład gniazdko łazienkowe Aria, mają bolce uziemiające. Dlatego można w pełni bezpiecznie  korzystać z nich w miejscach o podwyższonej wilgotności, gdzie zachodzi ryzyko kontaktu z wodą. W łazienkach warto także stosować wyłączniki różnicowoprądowe, które rozłączają obwód, jeśli wykryją zmiany parametrów prądu.

Bryzgoszczelne gniazdko z klapką — jakie wybrać?

W naszym asortymencie znajdziesz duży wybór gniazdek bryzgoszczelnych, wyposażonych w klapki zabezpieczające przed wodą. Wśród dostępnych produktów znajdują się między innymi:

  • włącznik z gniazdkiem hermetycznym Karlik Mini,
  • gniazdo hermetyczne Ospel Aria,
  • gniazdo hermetyczne podwójne Ospel.

Każde z nich jest przystosowane do montażu w wilgotnych pomieszczeniach. Wygodną opcją jest zakup gniazdka i włącznika w zestawie. Ułatwia to instalację takich elementów i zwiększa komfort użytkowania. Gniazdka hermetyczne podwójne i pojedyncze możesz kupić w wielu kolorach — bez trudu dopasujesz je do wystroju pomieszczenia.

Norma IP 44 dla gniazdek łazienkowych

Gniazdo elektryczne w łazience lub kuchni powinno być bryzgoszczelne, czyli być chronione przed wodą (np. dzięki klapce). Zagadnienia opisujące stopień ochrony IP są ujęte w normie PN-EN 60529:2003. Zgodnie z jej treścią gniazdka do łazienki powinny mieć przynajmniej stopień ochrony IP 44. Produkty dostępne w tej kategorii spełniają te wymagania. Można bezpiecznie stosować je w łazienkach i innych wilgotnych pomieszczeniach.

Montaż gniazdek hermetycznych podtynkowych

Gniazdo hermetyczne podwójne lub pojedyncze podtynkowe instaluje się w ścianie, tak by wszystkie przewody instalacyjne były całkowicie ukryte. Dzięki temu można zadbać o estetyczny wygląd pomieszczenia, a także bezpieczeństwo domowników.

Montaż podtynkowy jest zdecydowanie częściej stosowany w takich pomieszczeniach, jak kuchnia, łazienka czy salon. Natomiast instalację natynkową zwykle wybiera się do garaży, piwnic, magazynów czy obiektów przemysłowych. Gniazdka łazienkowe dostępne w naszej ofercie są przystosowane do montażu podtynkowego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium