Oferujemy szeroki wybór gniazdek internetowych od takich producentów, jak Ospel i Karlik. Są one stosowane przede wszystkim w biurach, bankach czy urzędach. Coraz częściej wykorzystuje się je również w domach prywatnych. Są niezwykle przydatne wszędzie tam, gdzie korzysta się z infrastruktury IT.

Gniazda internetowe

Gniazdka komputerowe — czym są?

Gniazdka komputerowe to te modele, które są wyposażone w złącze RJ45, dlatego zwykle nazywa się je po prostu gniazdkami RJ45. Umożliwiają dostęp do sieci internetowej lub tworzenie całych sieci komputerowych. Są polecane przede wszystkim osobom, które chcą korzystać z internetu poprzez kabel, a nie sieć wi-fi.

Stosowanie połączenia kablowego zwykle przekłada się na lepszą jakość przesyłu danych, ponieważ eliminuje wszelkie zakłócenia charakterystyczne dla łączy bezprzewodowych. Jest to ważne szczególnie w przypadku takich instytucji, jak banki czy urzędy. Warto jednak skorzystać z tego także we własnym domu.

Decyzję o montażu gniazdek komputerowych najlepiej podjąć już na etapie budowy nowego obiektu lub rozpoczęcia generalnego remontu. Aby korzystanie z kontaktów było możliwe, instalacja musi być do tego przystosowana.

Gniazdko internetowe — jakie wybrać?

Wybór gniazd internetowych jest szeroki. Jak zatem określić, które sprawdzi się najlepiej? Przede wszystkim trzeba ustalić, czy powinno ono być ekranowane, czy nieekranowane. Ekranowanie przewodów poprawia jakość przesyłanego sygnału i eliminuje zakłócenia. W teorii takie produkty są więc bardziej funkcjonalne. W praktyce większość dostępnych gniazdek komputerowych jest nieekranowana, jednak nie wpływa to znacząco na komfort korzystania z sieci. Do użytku domowego w zupełności wystarczą takie modele. W naszym asortymencie dostępne jest m.in. gniazdo internetowe Ospel oraz Karlik.

Kolejna decyzja dotyczy tego, czy wybrać gniazdko internetowe pojedyncze, czy podwójne. W naszej ofercie znajdziesz oba rodzaje produktów. Kontakty podwójne pozwalają na podłączenie do sieci komputerowej dwóch urządzeń jednocześnie — np. komputera i drukarki. 

Pod względem funkcjonalności podwójne gniazda komputerowe nie różnią się w niczym od dwóch gniazd pojedynczych zamontowanych obok siebie. Znaczenie ma jednak estetyka i to właśnie dlatego wielu klientów wybiera warianty wyposażone w dwa złącza.

Gniazdo internetowe Ospel Aria i Karlik Mini

W naszej ofercie znajdziesz m.in. gniazdo internetowe Karlik Mini czy Ospel Aria. To produkty dwóch renomowanych polskich producentów. Kontakty te mają różne parametry, dostępne są także w wielu kolorach i wariantach (pojedyncze, podwójne, połączone z gniazdami elektrycznymi czy włącznikami). Nie ma zatem problemu ze znalezieniem produktu spełniającego konkretne wymagania. Gniazdo internetowe Karlik Mini i model Ospel Aria wyróżniają się atrakcyjną stylistyką.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium