Złączki gwintowe przeznaczone są do łączenia przewodów miedzianych z przewodami sztywnymi lub elastycznymi o przekroju znamionowym od 2,5 mm2 do 10 mm2. Wszystkie modele mają tę samą krawędź zewnętrzną o różnych grubościach. W ofercie mamy również kostki łączeniowe do przewodów.

Złączki gwintowe i szynowe

Łączenie kabli za pomocą kostek zaciskowych

Kostki elektryczne to najpopularniejszy produkt przeznaczony do łatwego i bezpiecznego łączenia przewodów. Jeśli są dwa przewody, wystarczy ostrożnie zdjąć izolację z końcówek, starannie i ostrożnie wcisnąć je w kostkę i skręcić przewody śrubami.

Jak wybrać odpowiednią złączkę?

Jeśli zdecydowaliśmy się na zakup złączki do kabli, pamiętajmy, że musi to być produkt dedykowany do potrzeb. Poza złączkami kablowymi wyodrębniamy złącza do puszek montażowych i akumulatorów. Jak sama nazwa wskazuje, złączka do puszki instalacyjnej znajduje zastosowanie w puszkach natynkowych i podtynkowych, np. przy instalacji oświetlenia, domofonu czy inteligentnego domu. 

Upewnij się, że złączka jest kompatybilna z kablami, których używasz (np. linkowe, jednodrutowe, wielodrutowe, tulejkowe). Oczywiście w sklepach z osprzętem elektrycznym można znaleźć złączki obsługujące wiele przewodów (przykładowo można zamówić złączkę do puszek instalacyjnych 2-przewodową, 3-przewodową, 4-przewodową, 5-przewodową lub nawet 8-przewodową).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium