Kategorie
Seria Aria - Włączniki i gniazda
Seria MINI - Włączniki i gniazda
Seria Aria - Włączniki z podświetleniem
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Gniazda elektryczne podwójne to bardzo popularne produkty. Obok wariantów pojedynczych stanowią najchętniej kupowane modele. Świetnie sprawdzają się w mieszkaniach, domach czy biurach. Szukasz artykułów wysokiej jakości i chcesz mieć pewność, że będą służyć Ci przez lata? Przejrzyj dostępne modele od zaufanych producentów, takich jak Karlik czy Ospel. 

Gniazda podwójne z uziemieniem

Gniazda elektryczne podwójne czy pojedyncze — które wybrać?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wiele zależy to od Twoich indywidualnych potrzeb, rodzaju instalacji elektrycznej czy rozkładu pomieszczeń. Przyjmuje się jednak, że gniazdko podwójne jest bardziej funkcjonalne. Pozwala na jednoczesne podłączenie dwóch urządzeń. Dzięki temu w jednym pomieszczeniu może znajdować się mniej kontaktów, a zasilona zostanie ta sama liczba sprzętów. Ułatwia to prace instalacyjne, a także wpływa na efekt wizualny. Zbyt dużo gniazdek na jednej ścianie prezentuje się nieatrakcyjnie, a ponadto ogranicza możliwość ustawiania mebli według własnych upodobań.

Gniazda podwójne podtynkowe najlepiej stosować tam, gdzie urządzenia są podłączone na stałe — np. w kuchni czy łazience do zasilania pralki i lodówki.

Niewątpliwą zaletą podwójnych gniazdek jest funkcjonalność. Obecnie w każdym domu znajduje się dużo sprzętów elektrycznych. Zdecydowanie lepiej postawić na dobrej jakości gniazdo podwójne z uziemieniem Ospel niż z powodu zbyt małej liczby kontaktów korzystać z przedłużacza.

Gniazda podwójne podtynkowe — ile kosztują?

Cena gniazd podwójnych jest uzależniona przede wszystkim od ich rodzaju. Kontakty hermetyczne, przeznaczone do takich pomieszczeń, jak łazienki, pralnie czy kuchnie, są nieco droższe niż standardowe. Nie warto jednak kierować się wyłącznie ceną. Bezpieczeństwo to podstawa — zwłaszcza tam, gdzie istnieje ryzyko zachlapania gniazdka.

Koszt zależy również od użytego materiału, obecności lub braku ramki, a także od cennika danego producenta. Standardowe gniazdko podwójne można kupić już za ok. 30 zł. Dostępne są także droższe modele, wyposażone w dodatkowe funkcje — np.:

  • gniazda podwójne schodowe,
  • gniazda podwójne krzyżowe,
  • gniazda z włącznikiem,
  • gniazda podwójne hermetyczne antybryzgowe.

Karlik Mini i Ospel Aria — stylowe i niezawodne gniazda

W naszej ofercie znajdziesz gniazdo podwójne z uziemieniem Ospel oraz Karlik. Ospel Aria oraz Karlik Mini to świetnie wykonane, stylowe produkty, które sprawdzą się w wielu zastosowaniach. Ich główną zaletą jest solidność — zachowują doskonały stan przez lata, nawet jeśli są intensywnie użytkowane. Kupisz je w wielu atrakcyjnych wariantach kolorystycznych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium