Rozdzielnica podtynkowa to jeden z elementów bezpiecznego układu elektrycznego. Umożliwia montaż wszelkich urządzeń i podzespołów pozwalających na łączenie, przerywanie i podział obwodów elektrycznych. W ofercie posiadamy wiele rodzajów rozdzielnic podtynkowych: zarówno multimedialne, jak w wariantach 1x12, 2x12, 3x12, IP40.

 

Rozdzielnice podtynkowe

Zastosowanie rozdzielnicy podtynkowej

Rozdzielnica podtynkowa pomaga dobrze zaplanować instalację elektryczną w budynku, dzięki czemu umożliwia zasilanie urządzeń. Rozdziela i rozprowadza obwody, dzięki czemu doprowadza prąd do całego obiekty i pozwala na bezpieczne korzystanie z energii elektrycznej. W naszej ofercie mamy wiele wariantów rozdzielnic podtynkowych, w tym rozdzielnice multimedialne. Wybierz odpowiednie rozwiązanie dla siebie. 

Zalety rozdzielnicy podtynkowej

Wybór rozdzielnicy podtynkowej elektrycznej pozwala zaoszczędzić miejsce. Montowana jest wewnątrz ściany we wcześniej przygotowanym otworze. Można ją zamontować nawet w niewielkim pomieszczeniu, ponieważ nie zajmuje tyle przestrzeni co rozbudowane systemy z wieloma modułami montowane na ścianie. 

Ma to również swoje walory estetyczne. Rozdzielnica ukryta w ścianie zostanie doceniona przez użytkowników mieszkań i małych domów, gdzie liczy się każda powierzchnia i elegancki wygląd. Posiadamy modele zarówno z transparentną jak i przyciemnianą klapką. Rozdzielnica podtynkowa chroni przed czynnikami, takimi jak: kurz, wilgoć czy pył.

Jaką rozdzielnicę podtynkową wybrać?

Rozdzielnica podtynkowa 1x12 ma dostęp do dwunastu modułów w jednym rzędzie, analogicznie więcej rzędów mają moduły 2x12, 3x12 oraz 4x12. Najczęściej wybierane są modele z transparentnymi drzwiczkami. Jest to dobre rozwiązanie w pomieszczeniach, do których nie mają dostępu osoby nieupoważnione. W przypadku, gdy w pomieszczeniu mogą znaleźć się też osoby trzecie - dobrym wyborem będzie rozdzielnica podtynkowa z zakrytą obudową. To dobry wybór w firmach i zakładach produkcyjnych.

Modele rozdzielnic podtynkowych z metalowymi drzwiczkami mają zasadniczą zaletę - są płaskie i nie wystają poza tynk oraz chronią przed przypadkowym uderzeniem. Mogą mieć jednak niższą klasę szczelności.

Bestsellery
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium