Rodzaje przełączników do rolet

Rodzaje przełączników do rolet

Nowoczesne akcesoria i sprzęt gwarantują komfortowe i łatwe użytkowanie, a dotyczy to wielu dziedzin, w tym tak – wydawałoby się – banalnych jak sterowanie roletami. Jednak skoro technologie umożliwiają uruchamianie tego typu domowych instalacji z poziomu ściennych sterowników, to bez wątpienia warto wybrać takie przełączniki do rolet, które będą idealnie dopasowane do oczekiwań i potrzeb. Możliwości na szczęście nie brakuje. Duży wybór i zakres możliwości dotyczy zarówno samego funkcjonowania osprzętu, jak i jego wyglądu, czyli na przykład kolorów. Jakie włączniki warto wybrać? Wszystko zależy od zapotrzebowania oraz preferencji.

Optymalny przełącznik do rolet spełni wszystkie oczekiwania

Możliwość sterowania roletami sprawdza się o różnych porach dnia i roku. Nie ma wątpliwości, że ilość światła, jaka dostaje się do wnętrza domu, ma znaczenie z wielu powodów. Decyduje o stopniu zaciemnienia wnętrza, ale też na przykład o komforcie termicznym. Dlatego warto wybrać sprawdzony przełącznik, który będzie służyć do sterowania pozycją rolet. Wybór idealnie dopasowanego elementu zapewni wygodę oraz atrakcyjny wygląd wnętrza.

Jakie są rodzaje łączników roletowych? Warto podkreślić, że przede wszystkim są to elementy składające się z dwóch klawiszy, z których każdy odpowiada za podnoszenie bądź opuszczanie rolety. Podstawowe rozróżnienie polega na sposobie pracy klawisza. Można się zdecydować na przełączniki, w przypadku których po naciśnięciu należy przytrzymać przycisk aż do momentu, w którym roleta osiągnie wymaganą przez użytkownika wysokość.

Inna sytuacja to ta, w której wystarczy nacisnąć klawisz i następuje blokada jego pozycji, co oznacza jednocześnie ruch żaluzji. Zatrzymanie następuje albo w momencie osiągnięcia maksymalnego pułapu, czyli całkowitego zasłonięcia lub odsłonięcia okna, albo po wciśnięciu sąsiadującego przycisku. Zasada działania jest zatem bardzo prosta, a użytkowanie włączników nie staje się problemem.

A może przełączniki bez tradycyjnych klawiszy?

Oczywiście lista oferowanych przez producentów rozwiązań nie wyczerpuje się na wymienionych możliwościach i funkcjach. Na rynku są dostępne również łączniki do rolet dotykowe. W ich przypadku wystarczy nie tylko nacisnąć guzik, a po prostu zbliżyć palec na niewielką odległość, by uruchomić mechanizm.

Z całą pewnością są to propozycje efektowne, zarówno ze względu na metodę pracy, jak i wygląd. Użytkownicy o tego typu wymaganiach bez problemu są więc w stanie zaspokoić swoje potrzeby, ciesząc się na co dzień ciekawymi i funkcjonalnymi urządzeniami w systemie domowej automatyki.

Kolor też ma znaczenie... I to jakie!

Sam sposób działania przełączników do rolet niewątpliwie jest najważniejszym aspektem, decydującym o funkcjonalności tego typu elementów. Jednak trzeba mieć na uwadze również kwestie estetyczne. Dlatego włączniki są dostępne w kilkunastu wariantach kolorystycznych czy stylistycznych, aby bez problemów móc je dopasować do charakteru lub stylu określonego wnętrza. Podświetlenia LEDowe w wielu produktach, stanowią nie tylko  dodatkowy element oryginalnego wyglądu przełącznika, ale też walor praktyczny, ułatwiając znalezienie przełącznika nawet w ciemności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium